Articles

Kłopotliwy katar

In Uncategorized on Wrzesień 8, 2012 by curator2010 Otagowane: , , ,

Katar nierzadko towarzyszy nam przy przeziębieniu lub grypie. Występuje też przy alergii czy innych chorobach. Zazwyczaj jednak także cierpimy na niego samoistnie bez konkretnej choroby w tle. Jeżeli trwa stosunkowo zbyt długo lub ma nieciekawy przebieg to może być wyjątkowo dokuczliwy i męczyć nas. Może nawet całkowicie czasem wyłączyć nas z funkcjonowania na jakiś czas.

 

Należy więc się przed nim odpowiednio strzec przez stałe i regularne zwiększanie naszej odporności i unikania styczności z osobami chorymi. Przyjmujmy poza tym regularnie witaminy, odziewajmy się odpowiednio do pogody, dbajmy o siebie i koncentrujmy się na swoim zdrowiu i poświęcajmy mu znacznie więcej uwagi. Zwłaszcza w czasie zimowym i jesiennym, kiedy wiele jest chłodnych i deszczowych dni, powinniśmy o profilaktyce pamiętać i się do niej stosować.

 

Jeżeli jednak nam się to nie uda, złapiemy gdzieś tą dokuczliwą dolegliwość, to trzeba katar jakoś szybko pokonać, aby nie wpłynął na nasze codzienne życie i nie zniweczył podjętych wcześniej planów.

 

Na katar znajdziemy współcześnie wiele skutecznych środków farmakologicznych w aptece. Rynek farmakologiczny proponuje nam wiele środków. Możemy kupić krople do nosa czy specjalne preparaty, które ułatwią nam oddychanie w czasie kataru.

 

Należy jednak także pamiętać o starych domowych sposobach na katar. Są one niezwykle skuteczne i mogą w łatwy i prosty sposób nam pomóc – bez zbędnych kosztów i oczekiwania w kolejkach w aptece. Każdy z nas z pewnością pamięta jakiś sposób, który pokazała nam nasza mama czy babka, a który zawsze skutkował i nam pomagał. Warto o nich pamiętać i często je stosować, bo są rzeczywiście skutecznie i pomocne.

 

Katar może nas zaskoczyć, ale nie jest trudny do wyeliminowania. Wystarczą dobrze podjęte działania, odpowiednie leczenie i w szybkim czasie będzie po kłopocie. Jeśli jednak utrzymuje się stosunkowo zbyt długo to należy się skonsultować z lekarzem, gdyż może być on symptomem czegoś poważniejszego, np. zatkanych zatok czy innych chorób.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: