Articles

Wstydliwe hemoroidy

In Uncategorized on Wrzesień 6, 2012 by curator2010 Otagowane: , , , ,

Kiedyś miały miejsce choroby w sztuce medycznej, na temat których się nie rozprawiało. Stanowiły temat tabu i niezbyt często były podnoszone publicznie. Było to związane ze wstydliwością i skrępowaniem odnośnie mówienia otwarcie o swoich pewnych dokuczających nam od pewnego czasu problemach.

 

Ludzie nie chcieli przyznawać się do pewnych dolegliwości czy objawów, jakie mieli i nie godzili się na odwiedziny u lekarza w tej sprawie. Stanowi to spory problem naszego społeczeństwa, bo żeby skutecznie przeciwdziałać to należy wiele o chorobach mówić i nieustannie te zagadnienia głośno poruszać. Na szczęście już tak nie jest w naszym kraju. Podnosi się stopień uświadomienia społeczeństwa w tej kwestii. Coraz otwarciej ludzie mówią o swoich dolegliwościach, częściej chodzą do lekarza bez oporu i skrępowania oraz zamierzają się leczyć. Bo należy przede wszystkim nieustannie pamiętać, ze wstyd w sprawach medycznych w ogóle nie powinien występować, bo zdrowie człowieka jest wartością pierwszoplanową, a lekarze też są ludźmi i niedomagają tak samo jak i my sami.

 

Jedną z dolegliwości, której to dotyczy jest ból odbytu. Dużo ludzi na nie cierpi, a kiedyś nikt nie zamierzał się do tego przyznawać i wprost mówić o tym innym, a co dopiero lekarzom czy specjalistom z tej dziedziny. Współcześnie jednak stale się to zmienia dzięki akcjom medialnym i znaczniejszemu uświadomieniu społeczeństwa. Hemoroidy są niezwykle uciążliwe, a objawy bardzo widoczne. Powinno się je jak najprędzej wyleczyć, bo nieleczone hemoroidy mogą być niemiłe w skutkach w przyszłym okresie.

 

Hemoroidy mają dużo objawów, ale do najczęstszych należą: pieczenie oraz świąd i krwawienie okolic odbytu. Są to symptomy bardzo widoczne i zauważalne, zatem zdiagnozowanie tego schorzenia i zauważenie, że coś jest nie tak nie jest trudne.

 

Innym schorzeniem, które może powodować ból odbytu jest zapalenie jelita grubego. To nieciekawa, uciążliwa i niebezpieczna choroba. Jeżeli podejrzewasz u siebie tego typu dolegliwość, koniecznie skonsultuj się z lekarzem specjalistą. Nie lekceważ objawów bólowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: