Articles

Astma

In Uncategorized on Wrzesień 2, 2012 by curator2010 Otagowane: , , , , , , , ,

Astma jest chorobą bardzo groźną i co przykre często spotykaną. Nie wolno w związku z tym jej w żadnym razie lekceważyć i nie zwracać na nią po prostu naszego zainteresowania.

 

Winna być obecna w mediach i życiu społecznym, żeby ludzie mieli świadomość jej prawdopodobnych skutków, umieli ją wykryć i leczyć w najbardziej skuteczny sposób. Może dopaść każdego z naszego otoczenia, niezależnie od naszego wieku, płci czy budowy organizmu. Przejawia się dużymi kłopotami z funkcjonowaniem dróg oddechowych, dusznością, brakiem tchu.

 

Astma wcześnie wykryta umożliwia funkcjonowanie i życie codzienne bez większych trudności. Nie obejdzie się jednak bez przyjmowania specyfików czy używania systematycznie inhalatorów. Da się jednak z nią żyć, chociaż osoby cierpiące na tą dolegliwość muszą być pod nieustanną opieką lekarza. Nie powinny również ciężko pracować fizycznie czy też uprawiać zbyt męczących sportów, bo to mogłoby się skończyć źle i spowodować pogorszenie się ogólnego stanu zdrowotnego.

 

Astma powoduje i domaga się kilku poświęceń, ale są one konieczne dla zdrowia i dobrego samopoczucia w życiu codziennym, a to jest zdecydowanie istotniejsze niż kilka przyjemności czy zabaw. Osoby chore nierzadko mogą mieć ataki, w których zaczynają się dusić i nie potrafią złapać tchu. Kiedy stajemy się akurat świadkiem takiej sytuacji to powinno się wówczas zachować zimną krew i udzielić pomocy takiej osobie. Możemy w łatwy sposób uchronić kogoś od niebezpiecznych komplikacji. Nie możemy zatem być obojętni i nie reagować na tego typu zdarzenia. Nie można wykluczyć że kiedyś to my będziemy potrzebowali takiej pomocy lub ktoś dla nas bardzo bliski.

 

Astma nie budzi w społeczeństwie wielkiego przerażenia, ale powinna być dostrzegana przez społeczeństwo. Jest chorobą istotną, która dotyka wielu spośród nas, toteż należy o niej jak najwięcej rozmawiać i uświadamiać społeczeństwo w tej materii. Dobry i szeroki dostęp do tego typu wiedzy i właściwy poziom świadomości ludzi byłby pomocny, aby tę dolegliwość sprawniej diagnozować i doskonalej leczyć, a każdy z nas będzie czuł się wtedy bezpieczniejszy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: