Articles

Nie bój się gastrologa

In Uncategorized on Sierpień 31, 2012 by curator2010 Otagowane: , , ,

Gastrologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem dolegliwości naszego rozbudowanego układu pokarmowego. W obszarze jej badań leżą takie choroby jak przełyku, żołądka, jelit oraz wątroby, trzustki i dróg żółciowych.

 

Niestety w dzisiejszych czasach nie zwracamy w ogóle uwagi na to jak się odżywiamy. Funkcjonujemy w ciągłym stresie i narzekamy na brak czasu. Biegamy za sukcesem zawodowym, ważnymi sprawami i innymi kwestiami. Skutkuje to potem tym, że jemy byle gdzie i byle co. Nie dbamy o odpowiednie nawyki żywieniowe, stosowne godziny posiłków, realizacje dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Jadamy Fast food’y, które nie posiadają jakiejkolwiek wartości odżywczej lub inne niezdrowe typy pożywienia. I właśnie to przyczynia się, że wzrasta zainteresowanie chorobami tego typu i rozwija się bardzo szybko gastrologia.

 

Coraz częściej mamy niebłahe problemy z naszym układem pokarmowym i jego narządami. Wzrastają kolejki u lekarzy gastrologów.

 

Gdy obserwujemy u siebie niepokojące objawy gastryczne, nie ma sensu czekać. Wizyta u gastrologa nie musi wiązać się z uciążliwymi badaniami czy czymś niepokojącym lub wstydliwym. Zazwyczaj sam wywiad i odpowiednio dobrane farmaceutyki mogą znacznie szybko podnieść stan naszego zdrowia i nam pomóc. Nie bójmy się więc wizyt u lekarzy, a wręcz dbajmy o nasz organizm w tej kwestii.

 

Gastrologia potrafi nawet uratować nam życie. Często objawy układu pokarmowego mogą być symptomem chorób poważniejszych (np. nowotworów), przez co ich wczesne wykrycie i zdiagnozowanie może pomóc nam przezwyciężyć poważną chorobę. Nie bójmy się więc tych wizyt i nie wierzmy w stereotypy o uciążliwych badaniach i zawstydzających pytaniach. Regularne badania gastrologiczne umożliwiają nie tylko poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego, co znacznie zwiększa komfort życia, ale także ocalają życie. Należy zatem o tym codziennie pamiętać, a zasady zdrowego żywienia jak najszybciej wcielić w życie nasze i naszej rodziny, by z pomocy gastrologa jak najrzadziej w przyszłości nie trzeba było korzystać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: