Articles

Ból kości

In Uncategorized on Sierpień 26, 2012 by curator2010 Otagowane: , , ,

W obecnych czasach za epidemię i obawę XX i XXI wieku uważa się rak. Jest teraz bardziej popularny i powszechny. Można go znaleźć wszędzie, wśród bliskich, znajomych czy sąsiadów. Budzi on strach i budzi sporo bojaźni. Męczy ludzi dorosłych, jak i coraz częściej także dzieci czy osobników nastoletnich. Zatem niełatwo się przed nim uchronić.

 

Rak stał się chorobą często śmiertelną, której niezmiernie się obawiamy i trudno nam się z nią zmierzyć. Zdarza się również z niego wyjść obronną ręką. Zazwyczaj to uzależniona jest od chwili zdiagnozowania choroby, jej momentu rozwoju, jej charakteru złośliwego lub niezłośliwego i zaczętej odpowiednio szybko leczniczej kuracji. Wszystkie te czynniki wpływają na to czy uda nam się zwalczyć chorobę. Rak zazwyczaj kojarzy się z powolnym i uciążliwym umieraniem. Ludzie obawiają się tej choroby z tych właśnie powodów. Do najczęściej spotykanych kategorii raka zalicza się między innymi: białaczka, czerniak czy rak kości.

 

Nowotwór już po zakończeniu grozi ponownym powrotem raka. Trzeba się zatem stale kontrolować, zarówno kiedy jesteśmy zdrowi, ale też jeżeli już chorowaliśmy, by w razie czego jak najwcześniej zauważyć niebezpieczeństwo i mu skutecznie przeszkadzać. W grupie ryzyka większej szansy zachorowalności znajdują się także ludzie, u których w rodzinie pojawiały się już różnego rodzaju nowotwory już poprzednich pokoleniach.

 

Niepokojące przejawy nie mogą być bagatelizowane. Przebarwienia, dziwne plamki na skórze lub swędzenie skóry nie powinny być przez nas bagatelizowane. Nie musi, ale może to być objaw nowotworu, jakim jest czerniak. Podobnie ból kości rzadko kiedy będzie wskazywał na raka, częściej jednak na problemy reumatoidalne. Jednakże nie lekceważmy przewlekłego bólu kości – choć to mało prawdopodobne, to jednak może być on objawem raka kości

 

Więc jak najwięcej uczęszczajmy na badania profilaktyczne, które są coraz częściej organizowane nawet za darmo, bo lepiej zapobiegać niż uzdrawiać i może nam to uratować i przedłużyć życie. Bo żaden z nas nie chciałby raczej zachorować na raka, a tym bardziej dowiedzieć się o tym za późno, kiedy już nic bądź bardzo mało można zrobić. A chorym trzeba jak najprędzej wpoić nadzieję, być przy nich i wzmocnić ich psychicznie podczas leczenia. Bez wiary w wyzdrowienie pokonanie choroby może być niełatwym zadaniem. Powinno się budować ich do walki i strasznie im w tej batalii pomagać. Wsparcie nas – osób najbliższych – to czasem jedyne co mamy szansę chorym dać, ale bardzo wiele ono wnosi.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: