Articles

Poradzimy co na odleżyny i który sposób na odleżyny

In Uncategorized on Sierpień 23, 2012 by curator2010 Otagowane: , , , , , ,

Co to są odleżyny? To uszkodzenia skóry wraz z znajdującymi się pod nią tkankami, na głębokość aż do kości. Przyczyną odleżyn jest długotrwały ucisk skóry i umiejscowionych pod nią tkanek, co skutkuje brak tlenu i w rezultacie martwicą.

 

Odleżyny to złożony problem zdrowotny, grożący daleko idącymi komplikacjami. Z tego powodu istotna jest odpowiedź na zagadnienie: co na odleżyny?

Zasadniczo w leczeniu odleżyn stosuje się różnego rodzaju opatrunki. To podstawowy sposób na odleżyny. Tego typu opatrunki są najczęściej półprzepuszczalne, wskutek czego zapewniają efektywny przebieg gojenia ran.

Podobno istnieją domowe sposoby na odleżyny, które są nawet skuteczne. Należy przyznać, że generalnie domowe sposoby leczenia są nieraz skuteczne na równi z środkami farmacetycznymi. My jednakże tego typu skutecznych sposobów na odleżyny nie znamy, zatem nie będziemy się nimi zajmować.

W przypadku bardziej zaawansowanych odleżyn, IV i V stopnia, najczęściej opatrunki nie są wystarczającą metodą leczenia. W tego typu wypadkach najczęściej potrzebny sposób na odleżyny to interwencja chirurgiczna.

Reasumując, odpowiedź na pytanie co na odleżyny zależy w znacznym stopniu od rodzaju i zaawansowania rany odleżynowej, jak również od całokształtu uwarunkowań, takich jak stan zdrowia chorego. W związku z tym prostej, jednoznacznej i ogólnej odpowiedzi udzielić nie sposób.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: