Articles

Leczenie osteoporozy

In Uncategorized on Lipiec 17, 2012 by curator2010 Otagowane: , ,

Osteoporoza to ciężka i przewlekła choroba polegająca na postępującym ubytku masy kostnej. W związku z tym procesem następuje również osłabienie struktury przestrzennej kości oraz podnosi się podatność na złamania. Można powiedzieć, że osteoporoza jest chorobą metaboliczną kości.

Przede wszystkim omawiane schorzenie występuje u kobiet po przekwitaniu – można wtedy mówić o osteoporozie menopauzalnej.

Z przyczyny na występującą w procesie osteoporozy zwiększoną kruchość kości osteoporoza leczenie skupia się głównie na profilaktyce przeciwurazowej. Jest to kwestia najważniejsza nie jedynie z powodu na uprzednio wspomnianą zwiększoną podatność na złamania kości w sytuacji chorych na osteoporozę, jak też, a może w szczególności z tej przyczyny, że u cierpiących na osteoporozę leczenie złamań jest trudniejsze i więcej skomplikowane, ponieważ kości zrastają się w związku z tą dolegliwością znacznie dłużej. Osteoporoza leczenie to zatem ordynowanie rozmaitych witamin – zmniejszających łamliwość kości.

Ścisłe osteoporoza leczenie można podzielić na: intensyfikowanie osteoblastów (tworzenie tkanki kostnej) i powstrzymywanie osteoklastów (hamowanie ubytku kości).  Te metody są nawzajem siebie kompleksowe. Każdy pacjent jest inny i wymaga całościowo zaprogramowanej kuracji indywidualnej. Przed jej zaordynowaniem wykonuje się szczegółowe badania – przede wszystkim parametry metabolizmu tkanki kostnej oraz rodzaj ubytku kości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: