Articles

Zszarpane nerwy

In Uncategorized on Lipiec 13, 2012 by curator2010 Otagowane: , , ,

W XXI wieku wielu z nas cierpi na nerwicę. Nierzadko nawet nieświadomie i nie zdajemy sobie sprawy z jej występowania w naszym życiu. Jest to jawnie epidemia XXI wieku. Choruje na nią coraz więcej osób, niezależnie od wieku, płci czy pozycji społecznej. I nie dziwi to specjalistów z tej dyscypliny, a nawet zrealizowały się ich przewidywania w tej kwestii.

 

Obecnie funkcjonujemy w ciągłym stresie. Mamy sporo kłopotów w pracy i w domu. Niepokoimy się o nasze finanse, o jutrzejszy dzień, o najbliższych. Nerwica może nas dotknąć w każdym momencie naszego życia, lecz przede wszystkim w tych, w których mamy najwięcej trosk. Ciągle się kłopoczemy, denerwujemy. Żyjemy w biegu i ciągle brak nam czasu na relaks i odpoczynek. To skutkuje tym, że nasze nerwy są zszarpane, a to owocuje nerwicą.

 

Choroba ta może doprowadzić nawet do poważniejszej choroby psychicznej, zatem nie należy jej bagatelizować w żadnym wypadku. Nerwica musi być leczona przez specjalistę, zatem nieodzowna jest rychła wizyta u lekarza.

 

Do najpowszechniejszych objawów tej choroby należą: bezsenność, bóle głowy, serca, brzucha, duszności, częste wymioty, utrata apetytu, zaburzenia funkcji seksualnych. Ale każdy z pacjentów może w inny sposób reagować na kłopoty z nerwami, zatem nie jest to katalog zamknięty. Nerwica więc różnie się ujawnia.

 

Bezpośrednią przyczynę nerwicy jest niezwykle ciężko wskazać. Ogólnie, przyjmuje się, że na pojawienie się nerwicy mogą złożyć się czynniki biologiczne, społeczne i traumatyczne przeżycia. Czynniki biologiczne połączone są z funkcjonowaniem układu nerwowego, społeczne z kontaktami międzyludzkimi a traumatyczne z bolesnym, trudnym doświadczeniem życiowym.

 

Nerwica może być poważnym zaburzeniem, zatem powinno się zwracać na nie naszą uwagę i w razie potrzeby szybko leczyć. Nie bagatelizujmy więc naszych objawów i dbajmy o nasze nerwy. Zawsze powinniśmy znajdować czas na właściwy odpoczynek, który pozwoli na chwilę zapomnieć o problemach i ułatwi pełne odprężenie, które da siły na kolejne dni w stresie i niepokojach. Bez znajdowania czasu na odpoczynek bardzo szybko się wypalimy nerwowo i będziemy tego później żałować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: