Articles

Reumatoidalne zapalenie stawów – dieta i rehabilitacja

In Uncategorized on Lipiec 4, 2012 by curator2010 Otagowane: , , ,

Reumatoidalne zapalenie stawów, innymi słowy określane mianem gościec przewlekle postępujący. Jest to choroba zaliczana do kategorii schorzeń reumatologicznych. Ma podłoże autoimmunologiczne. Dla wyróżnienia tej choroby potocznie, jednak dosyć często stosuje się skrótu rzs.

Fundamentalne objawy reumatoidalnego zapalenia stawów to symetryczne zapalenie stawów.

Zasadnicze zabiegi lecznicze w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów to leczenie farmakologiczne. Choremu na rzs podaje się farmaceutyki modyfikujące przebieg choroby (te są najważniejsze) jak również środki przeciwzapalne i przeciwbólowe (szczególnie niesteroidowe leki przeciwzapalne), które mają na celu zmniejszenie dolegliwości związanych z przebiegiem schorzenia i poprawę komfortu funkcjonowania pacjenta.

Niezmiernie ważna w procesie leczenia rzs jest odpowiednia reumatoidalne zapalenie stawów dieta. Stwierdza się, że nadzwyczaj pożądanym jej składnikiem są kwasy tłuszczowe omega-3. Tego rodzaju reumatoidalne zapalenie stawów dieta wywołuje korzyści w postaci zmniejszenia sztywności porannej oraz bólów stawowych. Bez wątpienia oznacza to podniesienie komfortu funkcjonowania codziennego chorego na rzs. Nie należy jednak zapominać, iż reumatoidalne zapalenie stawów dieta to jednakowoż przede wszystkim łagodzenie objawów (leczenie objawowe) i nie może zastąpić podstawowych zabiegów leczniczych.

Innym ważnym składnikiem leczenia rzs jest reumatoidalne zapalenie stawów rehabilitacja. Można wymienić w ramach tej kategorii – reumatoidalne zapalenie stawów rehabilitacja – kinezynoterapię oraz krioterapię.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: