Articles

Od czego zależy ból stawów, zwlascza ból stawów biodrowych

In Uncategorized on Czerwiec 25, 2012 by curator2010 Otagowane: , ,

Stawy są niezmiernie ważnym składnikiem układu ruchowego człowieka i całego jego organizmu. Umożliwiają ruch kościom, wskutek czego umożliwiają człowiekowi na poruszanie kończynami, a wskutek czego na wiele ważnych czynności takich jak praca, poruszanie się, pisanie, jazda na rowerze i wiele innych.

Ból stawów to uciążliwe uczucie. Utrudnia poruszanie się, aktywny wypoczynek i pracę, w szczególności jeżeli jest ona wykonywana fizycznie. Może mieć rozmaitą formę od lekkiego dyskomfortu, przez pieczenie aż po ból w sensie ścisłym.

Najczęściej ból stawów świadczy o chorobie reumatycznej (określanej: reumatyzm). Najczęstszym źródłem bólu jest stan zapalny wewnątrz stawu. Jednak często ból stawów może mieć radykalnie inne przyczyny. Może wynikać z urazów, nadwyrężenia stawów lub procesu chorobowego toczącego się w stawie lub jego pobliżu, który z chorobą reumatyczną nie ma najmniej wspólnego.

Przede wszystkim uciążliwy i utrudniający normalne funkcjonowanie jest ból stawów biodrowych. Kłopoty bólowe w okolicach bioder to podwójna udręka. Ból stawów biodrowych nie dość, iż jest często bardziej mocny od innych dolegliwości bólowych w rejonach stawów, to jeszcze w sposób szczególny utrudnia, a nawet uniemożliwia, przynajmniej normalne, poruszanie się.

W przypadku bólu stawów, szczególnie biodrowych, wskazana jest konsultacja z lekarzem, najlepiej reumatologiem.  Całościowe wyleczenie jest najczęściej utrudnione, jednakże właściwa kuracja, da nadzieję na znaczne zmniejszenie objawów bólowych oraz zwiększenie komfortu życia, przez poprawę motoryki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: