Articles

Bolesne zatoki

In Uncategorized on Czerwiec 14, 2012 by curator2010 Otagowane: , , , , ,

Zatoki to coraz częstsza przypadłość, na którą cierpimy. Problem ten dotyka coraz więcej ludzi i staje się coraz bardziej powszechny. Powstają już nawet specjalne specyfiki, które stosuje się specjalnie właśnie na zatoki.

 

Mogą dokuczać nam podczas przeziębienia czy grypy, ale coraz częściej dolegają również niezależnie. Są zazwyczaj uciążliwe i uniemożliwiają spokojne i skuteczne działanie. Każdy z nas z pewnością choć raz taki ból miał i cierpiał przez kilka dni na taką dolegliwość. Zatoki bardzo utrudniają pochylanie, ponieważ wówczas ból ogromnie się wzmacnia i zaczyna dokuczać. Kiedy trwają dłuższy czas to możemy nawet mówić o stanie przewlekłej choroby.

 

Do ich głównych objawów zaliczamy: dokuczliwy ból przy pochylaniu głowy, uczucie rozbicia, niedrożność nosa, ból w miejscu zapalenia, czasami bóle głowy, uszu lub zębów. Chorobie towarzyszy czasem nieduża gorączka, osłabienie, senność, brak apetytu. Objawów jest niestety dużo, co świadczy o tym jak dokuczliwa może być to choroba.

 

Zatoki można skutecznie leczyć samemu, ale wskazana jest w silniejszych objawach wizyta u lekarza. Powinniśmy spowodować neutralizację obrzęku i ułatwienie pozbywania wydzieliny. Należy również dążyć do usunięcia zakażenia oraz wyeliminowania objawów towarzyszących – nieżytu nosa, bólu głowy, gorączki. Można to robić domowymi sposobami, które są znane. W aptece znajdziemy także leki, które niwelują ból zatok, ale nie powinny być one jedynym sposobem leczenia tej przypadłości. W bardziej intensywnych chorobach możemy nawet zostać zakwalifikowani do zabiegu płukania zatok.

 

Nie wolno zatem tej choroby bagatelizować. Powinniśmy zatem jej skutecznie zapobiegać, żeby w przyszłości nie cierpieć na uciążliwe dolegliwości. Lecząc do końca wszystkie, nawet niepozorne zakażenia, ubierając się ciepło lecz stosowanie do pogody (zwłaszcza zimą nie należy zapominać o czapce czy innym okryciu głowy) oraz troszcząc się o dobry stan układu odpornościowego, możemy siebie i naszych bliskich przed tą uciążliwą i bolesną przypadłością skutecznie ustrzec.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: