Articles

Reumatoidalne zapalenie stawów – dieta i rehabilitacja

In Uncategorized on Czerwiec 7, 2012 by curator2010 Otagowane: , , ,

Reumatoidalne zapalenie stawów, w inny sposób określane mianem gościec przewlekle postępujący. Jest to jednostka chorobowa zaliczana do kategorii schorzeń reumatologicznych. Ma podłoże autoimmunologiczne. Dla oznaczenia tej choroby popularnie, jednakże dosyć często używa się skrótu rzs.

Zasadnicze objawy reumatoidalnego zapalenia stawów to symetryczne zapalenie stawów.

Fundamentalne zabiegi lecznicze w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów to leczenie farmakologiczne. Choremu na rzs podaje się leki modyfikujące przebieg choroby (te są najważniejsze) jak również leki przeciwzapalne i przeciwbólowe (zwłaszcza niesteroidowe leki przeciwzapalne), jakie mają na celu obniżenie dolegliwości powiązanych z przebiegiem choroby i poprawę standardu życia pacjenta.

Bardzo istotna w procesie leczenia rzs jest właściwa reumatoidalne zapalenie stawów dieta. Stwierdza się, że wyjątkowo pożądanym jej elementem są kwasy tłuszczowe omega-3. Taka reumatoidalne zapalenie stawów dieta powoduje korzyści w formie zmniejszenia sztywności porannej oraz bólów stawowych. Bez wątpienia znaczy to zwiększenie komfortu życia codziennego chorego na rzs. Nie można jednakże zapominać, iż reumatoidalne zapalenie stawów dieta to jednakowoż przede wszystkim łagodzenie objawów (leczenie objawowe) i nie może zastąpić zasadniczych zabiegów leczniczych.

Innym istotnym pierwiastkiem leczenia rzs jest reumatoidalne zapalenie stawów rehabilitacja. Można wymienić w ramach tej kategorii – reumatoidalne zapalenie stawów rehabilitacja – kinezynoterapię oraz krioterapię.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: