Articles

Miód

In Uncategorized on Czerwiec 6, 2012 by curator2010 Otagowane: , , , ,

Ależ lubimy miód już od naszych młodzieńczych lat i okresu dzieciństwa. Jest on słodki i uwielbiany przez prawie każdego z nas i wspominany z radością. W szczególności zajadają się nim najmłodsi, ale także osoby starsze z przyjemnością po niego sięgają i do niego powracają co jakiś czas.

 

Miód jest składnikiem licznych przysmaków, bo przysparza potrawom wyjątkowy zapach i nadaje smak. Poza tym możemy znaleźć go w ciastach czy różnego rodzaju słodkościach. Pijemy również różnego typu napoje połączone z miodem, które zwykle są pyszne i słodkie, a zarazem zapewniają niecodzienny smak i zapach. Miód jest nierzadko stosowany w gotowaniu i produktach spożywczych. Możemy zatem spotkać go w każdym sklepie na półce lub też kupować go w szczególnych punktach sprzedaży przy prywatnych pasiekach. Ale także i u nas w domach trafić na niego można na półkach.

 

Nie można jednak również zapominać o tym, że miód ma świetne właściwości medyczne i zdrowotne. Znamy wiele domowych sposobów leczenia, w których stosowany jest powszechnie miód. Posiada on wiele przymiotów i cech, które dobrze zastosowane mogą stać się zdrojem szybkiego i taniego poprawienia stanu zdrowia. Dzięki niemu potrafimy łatwo zmniejszyć objawy dla przykładu przeziębienia czy kataru. A zarazem towarzyszy leczeniu słodki smak, który rzadko zdarza się przy lekach farmakologicznych zaordynowanych przez lekarza czy pochodzących z apteki. Miód poza tym nie wywołuje takiego spustoszenia i szkód w organizmie, jakie mogą powodować antybiotyki czy inne leki. Poza tym dużo łatwiej skłonimy najmłodszych do zażycia czegoś pysznego niż gorzkich mikstur czy pigułek.

 

Podsumowując miód cieszy się dużą popularnością w domowej apteczce już od wielu pokoleń, a przepisy na domowe leczenie znamy na pewno już od naszej babki czy prababci i przekazywane są z pokolenia na pokolenie w każdej rodzinie. Jest zatem on niezwykle skuteczny i należy z jego cech medycznych korzystać w możliwych sytuacjach. Zaskutkuje to mniejszymi kosztami, słodką terapią oraz brakiem zmarnowanego czasu w kolejce u lekarza.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: