Articles

Kaszel a stan zapalny krtani

In Uncategorized on Maj 18, 2012 by curator2010 Otagowane: , , , , ,

czas jesienno-zimowy, a także wczesno-wiosenny sprzyja infekcjom. Słaba aura, zmoknięcie. To wszystko obniża odporność i zwiększa ryzyko zachorowania. Najczęściej w takiej sytuacji przydarza się nam w tego rodzaju okolicznościach przeziębienie.

Niewyleczone przeziębienie zaś może prowadzić do poważniejszych chorób. Wirusowe zakażenie może przeobrazić się w nadkażenie bakteryjne. Jedną z takich chorób, które mogą być powikłaniem okresowej infekcji jest zapalenie krtani.

Krtań to ważny organ odpowiadający za emisję głosu w organizmie ludzkim. Stan zapalny krtani to sytuacja, w której w jej pobliżu występuje ognisko bakteryjne. Wtedy występuje stan zapalny – to znaczy, że organizm skierowuje w ten region więcej krwi i przeciwciał. Na skutek zwalczania bakterii pojawia się w rejonie stanu zapalnego wydzielina ropna.

Zapalenie krtani wymaga najczęściej antybiotykoterapii. Nieprawidłowo lub wcale nie leczone może prowadzić do poważniejszych powikłań, jak na przykład zapalenia oskrzeli, a nawet zapalenia płuc. Zatem nie należy bagatelizować zapalenia krtani.

Objawem zaplenia krtani jest między innymi pokasływanie. Początkowo jest to kaszel suchy, potem występuje odksztuszanie wydzieliny zalegającej w krtani.

Kaszel suchy można zmniejszać syropami przeciwkaszlowymi. Lecz w przypadku zapalenia krtani może nie być to praktyka wskazana, gdyż eliminacja kaszlu może prowadzić do utrudniania odksztuszania wydzieliny ropnej z krtani.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: