Articles

Zawał

In Uncategorized on Maj 17, 2012 by curator2010 Otagowane: , , , ,

Coraz powszechniejszą przyczyną zgonów wśród polskiego społeczeństwa współcześnie jest zawał serca. Jest to niezwykle niepokojące, bo nierzadko obecnie zdarza się on ludziom z pozoru zdrowym, którym nic nie dolega i którzy są pewni swojego pozytywnego oraz poprawnego stanu zdrowia. Nic im codziennie nie dokucza, żyją zwyczajnie bez wizyt u lekarza, lekarstw, a niestety potem nagle dzieje się coś niedobrego.

 

Zawał serca jest bardzo niebezpieczny i bez rychłej pomocy lekarskiej może skończyć się zgonem. Trzeba więc o nasze serce zdecydowanie dbać, pędzić spokojny tryb życia i nie narażać go na jakiekolwiek niebezpieczeństwo bez powodu. Przyczyn zawału może być bardzo wiele. U każdej osoby różnie to bywa. Do najczęstszych jednak należą: miażdżyca, niedrożność żył i naczyń krwionośnych, ogromny stres towarzyszący nam na co dzień w życiu zawodowym czy z powodu problemów, siedzący tryb życia pozbawiony ruchu fizycznego, palenie, wysoki poziom cholesterolu. Zatem jeżeli kilka z tych czynników znajduje się w naszym życiu to jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka i w niemal każdej chwili może grozić nam zawał serca. Powinniśmy znajdować zatem czas na odpoczynek, możliwie najwięcej się ruszać i uprawiać jakieś sporty regularnie, zmienić naszą dietę, wdrożyć zdrowy tryb życia i rzucić papierosy. Powinniśmy zatem możliwie najprędzej zmienić nasz tryb życia, żeby nie zagrażał nam zawał serca.

 

Skuteczna profilaktyka jest oczywiście priorytetowa i powinniśmy o niej ciągle pamiętać. W mediach mnóstwo jest akcji na ten temat, aby uświadamiać społeczeństwo i obniżać nam odsetek zgonów wywołanych chorobami serca. Media i lekarze chcą uświadamiać jak najwięcej ludzi, by uchronić ich przed błędami i niepotrzebnymi chorobami, które mogą nas zabić lub zmienić nasze życia w diametralny sposób.

Zawał serca to obecnie plaga, zatem takie akcje szczególnie są potrzebne i wskazane. Być może wskutek nich zaczniemy o siebie skuteczniej dbać, spadnie nam odsetek zgonów oraz obniży się zachorowalność na choroby serca wśród społeczeństwa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: