Articles

Niebezpieczna epilepsja i objawy epilepsji a dokładnie ataków epilepsji

In Uncategorized on Kwiecień 16, 2012 by curator2010 Otagowane: , , ,

Padaczka (inaczej epilepsja) to ciężka dolegliwość, mająca skomplikowane podłoże. Tym terminem obejmuje się zestaw różnych odmian schorzeń. Cechą wyróżniającą tej choroby jest występowanie u pacjenta napadów padaczkowych. Napad padaczki polega na przemijających zaburzeniach pracy mózgu w wyniku nadmiernych, gwałtownych i samorzutnych wyładowań bioelektrycznych w komórkach nerwowych mózgu.

Dolegliwość, jaką jest epilepsja jest całkiem często występująca, cierpi na nią blisko 1% ludzi.  Padaczka może być wywołana przez rozmaite powody: urazy mózgu, guza w mózgu, przebyte infekcje, przyjmowane leki, przebyte operacje neurochirurgiczne, nadużywanie alkoholu, lecz również może mieć podłoże odruchowe – być powodowana przez powtarzające się sygnały świetlne bądź dźwiękowe.

Jeśli w toku choroby, którą jest epilepsja, występują napady padaczkowe, jej zdiagnozowanie jest zasadniczo łatwe. Sytuacja odmienna, czyli wtedy kiedy napady nie występują, utrudnia rozpoznanie dolegliwości. Wówczas w diagnostyce choroby analizuje się epilepsja objawy.

Poprzez objawy epilepsji rozumie się najczęściej objawy zbliżającego się (lub właśnie trwającego) ataku padaczki. Nie są to jednolite objawy dla wszystkich typów napadu, gdyż też pod określeniem „napad padaczki” kryją się całkiem różne, lecz podobne, zjawiska. Otóż odróżniamy przede wszystkim napady małe (petit mal), które mają miejsce najczęściej u dzieci i polegają na krótkotrwałym zaburzeniu świadomości, ale bez utraty przytomności. Druga ważna grupa napadów to ataki toniczno-kloniczne (grand mal) – jakie polegają na nagłym padnięciu chorego na ziemię i utracie przytomności oraz pojawieniu się ślinotoku a w kolejnym etapie silnych drgawek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: